Автор   Стаття 
Статті Бриколаж  —  Платформа

Platform of the Bricolage group
ПЛАТФОРМА «БРИКОЛАЖ»

Група «Бриколаж» об’єднує осіб, які мають намір сприяти розширенню меж суспільної дискусії і впровадженню до обговорення нових тем, бажають радикалізації суспільного дискурсу, воліють формулювати альтернативні, нон-конформістські візії України і Європи.

«Бриколаж» не є черговим опозиційним ресурсом, створеним «під вибори», але вогнищем опору актуальному режимові, і, ширше, системі, яка продукує подібні режими.

Своє головне завдання «Бриколаж» бачить у планомірному підриві існуючої в Україні культурної гегемонії. Правлячий клас, що складається з колишньої партійної номенклатури, екс-колоніальних управлінців, а також компрадорської буржуазії і організованого криміналітету, забезпечує своє панування за допомогою не лише засобів насильства (армія, міліція, озброєні «бригади»), а й апарату гегемонії. Прошарок корумпованих інтелектуалів (інтелектуал-компрадорів) реалізовує оптимальну для збереження статус-кво культурну політику, забезпечує засобами культури легальність і легітимність влади.

Усі спроби аналізу процесів, які відбуваються в Україні, не можуть бути адекватними, якщо вони залишають поза увагою її колоніальне минуле, не розглядають її теперішнє як постколоніальне. Звідси наша особлива увага до Росії, колишньої колоніальної метрополії, одного з головних центрів неоколоніалізму. Ми зобов‘язуємось систематично викривати російську імперіалістичну міфологію (яка, до того ж, є складовою згаданої вище культурної гегемонії).

З крахом світової соціалістичної системи і розпадом СРСР на земній кулі залишилась лише одна супердержава — США. Під зручними приводами (порушення «прав людини», «тероризм») Америка, порушуючи всі норми міжнародного права, провадить політику агресії, намагається узяти під контроль стратегічні території планети. Для багатьох народів і держав США є джерелом небезпеки. Ми зобов’язуємось також систематично викривати американську імперіалістичну міфологію.

Наші ідейні орієнтири.

Зліва:
технологія революції (Е. Че Гевара, субкоманданте Маркос, К. Марігелла);
антиглобалістська риторика (Н. Хомскі, Е. Галеано, Е. Волерстайн);
український націонал — комунізм (М. Скрипник, М. Волобуєв, О. Шумський);
філософія деколонізації (Ф. Фанон, Е. Саїд, Є. Томпсон);
постколоніальні студії (О. Забужко, С. Грабовський, М. Рябчук);
Справа:
спадщина української Консервативної Революції (Д. Донцов, Ю. Липа, С.Бандера);
французька Нова Культура/Нова Правиця (А. де Бенуа, Г. Фай, П. Віаль);
німецький націонал-марксизм (Р. Оберлерхер, Г. Малер, П. Ліст);
національний анархізм (Ю. Евола, Х. Бей, Т. Саузгейт);
христианський традиціоналізм (М. Лефевр, А. де Кастро Майер, Б. Фелле);

«Бриколаж» мислить себе як вогнище опору і складову світового революційного процесу. Ми солідарні з усіма народами та організаціями, що борються проти імперіалізму, неоколоніалізму, гегемонізму, за незалежність, ідентичність та свободу.

«Бриколаж» виступає проти процесів глобалізації, що означають приватизацію планети транснаціональними корпораціями, небачене збагачення для купки експлуататорів, зростання злиднів для мільярдів експлуатованих. Глобалізація стимулює масове переселення, а тому несе смертельну загрозу природній етнічній, культурній, мовній різноманітності світу.

«Бриколаж» відкидає неолібералізм як ідеологічне прикриття глобалізації, як «хаотичну теорію хаосу, і катастрофічне керування катастрофою» (субкоманданте Маркос).

«Бриколаж» відмежовується від комунізму, фашизму, нацизму, ідеології прав людини та подібних небезпечних і кривавих утопій сучасності.

«Бриколаж» виступає проти етнічних упереджень, ксенофобії, расизму. Ми подаємо свій голос за відкриті і чесні обговорення болючих подій минулого та актуальних проблем наших днів.

«Бриколаж» засуджує «політичну коректність» і виступає проти будь-яких обмежень свободи слова. Нетолерантні висловлювання повинні зазнавати критики, але не можуть бути заборонені чи піддані цензурі.


Перейти до статей теми: